Jegyek 2024. szeptember 18-tól válthatók.
Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett felnőtt hangversenyekre bérletük felmutatásával 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet!
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként.Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
Jegyek és bérletek válthatók a Gárdonyi Géza Színház jegyirodájában (Eger, Hatvani kapu tér 4.; +36 36 518 347; szervezes@gardonyiszinhaz.hu), valamint az előadás előtt a helyszínen. Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról, az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat!
🎶 Filharmónia bérlet – Eger 2025/2026
Klasszikus élmények öt estén át
Az egri Filharmónia bérlet a következő évadban is a klasszikus zene legjavát kínálja: világhírű művészek, kiváló zenekarok és különleges műsorok várják a közönséget Eger patinás koncerthelyszínein.
A sorozatban fellép a magyar régizenei előadás nemzetközileg elismert műhelye, az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus, a nagy múltú Budapesti Vonósok, valamint Eger saját együttese, az Egri Szimfonikus Zenekar. A bérlet részeként egy különleges vokális esten Miklósa Erika és Horváth István kápráztatja el a hallgatóságot, valamint egy zenés irodalmi produkció is helyet kap, amely Beethoven titokzatos „halhatatlan kedvesének” történetét idézi meg.
A Filharmónia bérlet nem csupán hangversenyek sorozata, hanem meghívás egy zenei utazásra, ahol minden este új élményt tartogat.
🎟 Bérletár: 20 400 Ft
🎫 Jegyár alkalmanként: 6 900 Ft
Lépjen be a klasszikus zene világába – élje át a művészet varázsát Eger szívében!
Nagyívű dallamok, áradó érzelmek, romantika és valamelyest mégis realisztikus ábrázolás – ilyenek Puccini operái, melyek különleges helyet foglalnak el a zenetörténetben.
Az opera műfaja Itáliában született Claudio Monteverdi és kortársai műhelyében az 1600-as évek legelején. Néhány év alatt hihetetlen népszerű műfajjá vált, és végérvényesen elválasztotta az olasz zenei élet fejlődését az Alpoktól északra virágzó zenei élettől. Míg Európa nagyobb részében az opera egy volt a fontos műfajok közül, de egy magára adó zeneszerző igyekezett szimfóniát, vonósnégyest, szonátákat, versenyműveket és egyházi műveket írni, addig az olasz zeneszerzők elsősorban operát írtak, és a legtöbbjüknél az egyéb műfajok csak járulékosan voltak jelen. Nem véletlen, hogy az olasz opera még többszáz év múlva is irányadó volt minden operakomponista számára, és a nem olasz zeneszerzők kemény küzdelmet vívtak, hogy saját nyelvüket, nemzetüket és hangjukat egyáltalán felvigyék az opera képzeletbeli térképére. Az olasz századforduló központi alakja Puccini. És hiába érkezett meg Puccini idejében a színházakba is a 20. század hideg lehelete, Puccini pontosan tudta, hogy modernitás ide vagy oda, olasz opera nincsen nagyívű dallam nélkül, így megengedett magának ilyeneket akkor is, amikor az Alpoktól északra már Richard Strauss, Schönberg és Stavinsky próbálgatta az atonalitás szárnyait.
Aki tehát szép zenét, nagyívű dallamokat és magával ragadó érzelmeket kíván, szeretni fogja ezt a koncertet.
Hallgasson bele! (Puccini: Bohémélet)