Jegyek 2025. szeptember 2-től válthatók.
Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtthangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménynyel válthatnak jegyet!
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként.
Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
Jegyek és bérletek válthatók a Gárdonyi Géza Színház jegyirodájában (Eger, Hatvani kapu tér 4.; +36 46 518 347; szervezes@gardonyiszinhaz.hu), online a jegymester.hu oldalon, valamint az előadás előtt a helyszínen.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról és az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, ennek függvényében a jegyár is változhat.
🎶 Filharmónia bérlet – Eger 2025/2026
Klasszikus élmények öt estén át
Az egri Filharmónia bérlet a következő évadban is a klasszikus zene legjavát kínálja: világhírű művészek, kiváló zenekarok és különleges műsorok várják a közönséget Eger patinás koncerthelyszínein.
A sorozatban fellép a magyar régizenei előadás nemzetközileg elismert műhelye, az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus, a nagy múltú Budapesti Vonósok, valamint Eger saját együttese, az Egri Szimfonikus Zenekar. A bérlet részeként egy különleges vokális esten Miklósa Erika és Horváth István kápráztatja el a hallgatóságot, valamint egy zenés irodalmi produkció is helyet kap, amely Beethoven titokzatos „halhatatlan kedvesének” történetét idézi meg.
A Filharmónia bérlet nem csupán hangversenyek sorozata, hanem meghívás egy zenei utazásra, ahol minden este új élményt tartogat.
🎟 Bérletár: 20 400 Ft
🎫 Jegyár alkalmanként: 6 900 Ft
Lépjen be a klasszikus zene világába – élje át a művészet varázsát Eger szívében!
Utazzon velünk Itáliába, Ibériára vagy Amerikába! A Budapesti Vonósok ugyanis egy napsütötte zenei utazással készül erre a hideg és sötét decemberi estére. Rossini életművéből leginkább az operákat játsszák, pedig hasonlóan szellemes és vidám volt a kamaraműveiben is. C-dúr szonátája eredetileg két hegedűre, csellóra és nagybőgőre készült, de olyannyira zenekari attitűddel, hogy valósággal kívánja magának a zenekari hangszerelést. A spanyol születésű, de élete nagyobb részében Franciaországban alkotó Pablo de Sarasate nemcsak virtuóz hegedűs volt, de jó tollú zeneszerző is. Zenéjében élete végéig megmaradt spanyolnak, mediterránnak, és kedvelt mindent, amiben központi szerephez jut a virtus. A Cigánydalok című műve is jó példa erre, és nem lehetett kérdés, hogy Bizet Carmenjét, amely a spanyol zenét Párizsban évtizedekre divatba hozta, Sarasate is átírja saját hangszerére és koncerttermi használatra. Bár az idősödő Antonín Dvořákot Amerikában igencsak gyötörte a honvágy, mégis a legsikeresebb éveit ott töltötte. Az Újvilág szimfónia és a Gordonkaverseny után megszületett az Amerikai vonósnégyes is, ami bizonyos értelemben az Újvilág szimfónia kistestvére sok tengerentúli hatással és nagy optimizmussal. Ezen az estén Dvořák műve is zenekaron szól majd. Vidámság, virtus, napsütés. Ezzel várjuk önt!