A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtthangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménynyel válthatnak jegyet!
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként.
Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
Jegyek és bérletek válthatók a Balaton Kongresszusi Központ és Színház jegypénztárában (Keszthely, Fő tér 3.; +36 83 515 232), a Ticket Express irodáiban, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról, és az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont- helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, ennek függvényében a jegyár is változhat.
A helyre szóló bérlethosszabbítás 2025. július 15-ig tart, új bérlet 2025. november 27-ig, az első hangversenyig váltható.
Régi és új bérleteseink számára elővásárlási nyereményjátékot hirdetünk. Azok között, akik július 15-ig megvásárolják vagy megújítják bérletüket és annak fotóját július 20-ig elküldik az online@filharmonia.hu email címre, azok között 30 darab Filharmónia könyvet sorsolunk ki.
Bécsi zeneszerzők bécsi szólistával.
A Liszt Ferenc Kamarazenekar ugyanis Mozart és Schubert remekműveit hozza Keszthelyre egy világhírű, nagy klasszikusnak számító zongoraszólistával, Elisabeth Leonskajával, aki évtizedek óta Bécsben él. A koncertet a zenekar művészeti vezetője, a világ egyik legelismertebb csellistája, Várdai István vezényli. A fenti nevek önmagában is garanciát jelentenek arra, hogy a koncert nagyszerű élmény lesz, de lássuk közelről is a műveket! Mozart c-moll adagio és fúgája egyike a legérzelmesebb műveinek, amelyben Mozart tőle szokatlanul sötét és viharos hangulatú művet komponált. Az archaizáló forma tovább erősíti a darab komolyságát és fennköltségét. A 488-as jegyzékszámú A-dúr zongoraverseny egyike a legismertebb versenyműveinek. Itt Mozart az ellentétes karakterek szembeállításával remekelt. Amilyen önfeledtek és vidámak a gyors szélső tételek, annyira mély bánat és melankólia szólal meg a lassú tételben, de ez Mozart tollából mégis olyan érzés, amelyet átélni jó és felemelő. Schubert kamarazenéje meghatározó volt az egész 19. században. Bár a vonóskvintett műfaját nem ő találta fel, sőt Luigi Boccherini több mint 100 ilyen művet alkotott, Schubert egyetlen vonóskvintettje mégis új alapokra helyezte a korábban már ismert műformát, és olyan monumentális alkotás, hogy valósággal igényli a zenekari hangzást.
Ezen a koncerten is zenekari változatban hangzik majd el. Töltsön el egy szép estét remek művészekkel és remekművekkel!
Mozart: c-moll Adagio és Fúga, K. 546
Mozart: A-dúr zongoraverseny, K. 488
Schubert: C-dúr kvintett, D. 956 (vonószenekari változat)